Vyvrženci pekla

USA / Německo, 2005, 109 min
Režie: Rob Zombie

Volné pokračování hororu Dům tisíce mrtvol – pár měsíců uběhlo od doby, co rodina masových vrahů Fireflyových poslala k odpočinku několik svých posledních obětí, mezi kterými byl i poručík George Wydell, bratr současného šerifa. Ten spřádá na Fireflye, v médiích proslavené jako Ďáblovy odvržence, osobní vendetu. Při obklíčení jejich domu přesilou místních policejních jednotek se dvěma členům rodiny podaří z domu prostřílet a utéct. Za jejich dopadení je Wydell schopen obětovat snad úplně všechno. Prozatímní neúspěch ho donutí najmout si Nesvatou dvojici, dva neméně brutální texaské vrahy.[anotace]

vyvrzenci_pekla_02Vydáno dne 13. 02. 2009
Děj filmu začíná nedlouho po událostech předchozího filmu. Tentokrát je jasný den a k farmě rodiny Fireflyových míří spousta policejních aut. V jejich čele jede i šerif Wydell ( William Forsythe ), kterého řádění zabijácké rodiny připravilo o bratra. V následné přestřelce sice policie jednoho z členů klanu Fireflyových zastřelí a podaří se jí zatknout i matku rodu, ale sourozencům Baby a Otisovi se podaří uprchnout a varovat svého otce, kterým není nikdo jiný než kapitán Spaulding, maniakální majitel benzínové pumpy a Muzea šílenců a příšer. Naplno tak může začít honička, jejíž trasa je lemovaná krví a mrtvými těly.

V profilu hlavní hrdinky Sheri Moon Zombie na csfd.cz si můžete přečíst, že svojí roli ve filmu Dům tisíce mrtvol popsala takto: „Baby, to je andělsky vypadající návnada jak dostat oběti.“ V roce 2005 přišlo volné pokračování s názvem THE DEVIL´S REJECTS. To už nebyl vzhledem laciný béčkový horor, ale režisérsky značně vyspělejší snímek, což se následně promítlo i v kritikách. A jakmile se o něčem z tohoto žánru pochvalně vyjádří kritika, je to jasný signál pro fanoušky, že to nejspíš nebude to pravé ořechové.

Oproti prvnímu film toho chybí opravdu hodně. Hlavní zabiják Killer Karl v podání Chada Bannona se zde nevyskytuje vůbec a celá rodinka jakoby prořídla. S výjimkou poslední scény filmu chybí i nářezová hudba Roba Zombieho, i když i pod tou u Vyvrženců pekla je podepsán on, ale hlavně, a to opravdu hodně chybí správná hororová atmosféra. Pocta béčkovým hororům šedesátých a sedmdesátých let se změnila z velké části v bezduchou vyvražďovačku na cestě nikam. To platí hlavně o první polovině filmu, kdy se do spárů Fireflyových dostane přestárlá countryová skupina. Tahle část filmu je plná nudných dialogů a zbytečných vulgarit. Ve chvíli, kdy se Baby s Otisem konečně s kapelou vypořádají, jste za to celkem rádi.

vyvrzenci_pekla_03Kvalita filmu začne stoupat zároveň s tím, čím více prostoru dostává šerif Wydell ( William Forsythe, představitel Al Caponeho z televizní série Nedotknutelní ) a jeho stále se zvyšující touha po pomstě. Z tvrdého, ale spravedlivého, policisty se s přibývajícími mrtvolami na kontě Fireflyových začíná stávat posedlý fanatik, kterému přestává záležet na tom, jakými prostředky dosáhne svého cíle. Jeho pád na dno je dovršen, když si k na pomoc najme Nesvatou dvojici zmíněnou v anotaci. Jedním z brutálních vrahů je i Rondo v podání Dannyho Treja. Wydellova postava však zůstává jedinou, která se v průběhu děje dočká nějakého vývoje charakteru a stává se tahounem celého filmu.
Pokud jste příznivci drsné až syrové akce v naturalistických barvách ( hlavně červené ) bude se vám tenhle film líbit od začátku do konce. Moje rozčarování tak nejspíš plyne z faktu, že jsem očekával hororový film, ale Vyvrženci pekla nemají s hororem vlastně nic společného. Kromě Tinyho, v podání obrovitého Matthewa McGroryho, v tomto filmu nenajdete žádnou hororovou rekvizitu. Jedná se spíš road-movie s poctivou dávkou splatteru. A musím i uznat, že při druhém shlédnutí bylo moje rozčarování menší a spokojenost mnohem větší. Uvidíme s čím se Ro Zombie vytasí příště.vyvrzenci_pekla_tinyZákladní informace

Originální název: The Devil’s Rejects
Natočeno: USA 2005
Režie: Rob Zombie
Scénář: Rob Zombie
Kamera: Phil Parmet
Hudba: Tyler Bates, Rob Zombie, Terry Reid, Joe Walsh
Hrají: Sid Haig (kapitán Spaulding/James Cutter), Bill Moseley (Otis B. Driftwood), Sheri Moon (Baby Firefly/Vera-Ellen), William Forsythe (šerif John Quincy Wydell), Ken Foree (Charlie Altamont), Matthew McGrory (Tiny), Leslie Easterbrook (matka Firefly), Geoffrey Lewis (Roy Sullivan), Priscilla Barnes (Gloria Sullivan), Dave Sheridan (Ray Dobson), Kate Norby (Wendy Banjo), Lew Temple (Adam Banjo), Danny Trejo (Rondo), Dallas Page (Billy Ray Snapper), Brian Posehn (Jimmy)
Přístupnost: od 18 let
Délka: 109 minut

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..