Deloraine: Vlaštovka [recenze]

Bazárek knih

Bazárek knih

Vlašrovka
Deloraine 2018

Vlastně za to může Terry Brooks a jeho Shannarův meč, že jsem sáhnul v roce 2019 po dubnové Pevnosti a skoro až na jejím konci narazil na krátké představení a rozhovor se členy kapely Deloraine. V případě tohoto čísla tak jednoznačně platilo, že to nejlepší nakonec. No, a hned po dočtení následoval úprk na Youtube a vyhledání klipu k písni Yennefer a pak i všeho ostatního, co šlo v tu chvíli od Deloraine shlédnout.

CoverOd vydání Vlaštovky sice uplynul sice už nějaký ten čas, ale teprve teď, při koupi Srdce z kamene, jsem si jí doplnil svojí audiotéku a vzhledem k tomu, že mám absolutní  hudební hluch, tak jsem přesně ten pravý pro napsaní hudební recenze. Hodnocení tak bude vcelku rychlé a jednoznačné, buď definuje se mi to líbí nebo nelíbí. A v případě prvního alba (definuje se to tak ještě v dnešní době?) Deloraine Vlaštovka  byl soud nadmíru rychlý – tohle se mi prostě líbí.

Každý, kdo má rád středověkou nebo fantasy inspirovanou, v tomto případě hlavně Zaklínačem, hudbu, si tak rozhodně přijde na své. Už od první skladby je velký důraz kladený na Deriasovi strunné nástroje, které skvěle doplňuje Mášina flétna, někdy teskná, jindy až rozverná. Texty sami o sobě nejsou  jen jednoduchými popěvky, ale každá z písní vypráví svůj příběh. Ať už je to baladická Triss nebo rozverná Marigold (jak také jinak v případě tohoto barda, že?). I taková Striga, kterou by nikdo asi nechtěl potkat, si vysloužila veselý a opravdu hodně povedený text. Ale v podstatě každá ze skladeb si zaslouží pro něco vyzdvihnout, ať už jsou to již zmíněné texty, nádherný hlas Lori nebo hudební kompozice, kdy všechny nástroje prostě ladí dohromady.

Kromě vlastních skladeb Deloraine obsahuje Vlaštovka i pět jejich „nejoblíbenějších coverů“. A každá z těchto předělávek stojí za to. Až už se jedná o Dragobor (Sons of Skyrim cover),  nádhernou Samhain (Loreena McKennitt, All Souls Night), nebo úžasnou Priscilla´s Song CZ (The Witcher 3 cover).
V každém případě mi Vlaštovka rozhodně rozšířila hudební obzor a nezbývá tak, než se těšit na Srdce z kamene, které slibuje výpravu nejen do lesa plného kostí.

https://www.deloraine.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..