Victoria Francés – profil

Bazárek knih

Bazárek knih

Proč je v nadpisu článku slovíčko „profil“ a ne „biografie“? Důvodem je to, že Victoria Francés své osobní informace po netu příliš netrousí a vzhledem k tomu, že za ní mluví její tvorba, ani jsem po takových informacích příliš nepátral.

Tenhle článeček je tak spíš moje osobní utřídění, toho co jsem našel a přehled vydaných publikací.Všechny obrázky jsou klikací náhledy.

victoria
Victoria Francés

Victoria Francés

se narodila 25. října ( což znamená, že narozeniny slavíme ve stejný den ) roku 1982 ve španělské Valencii a v rodném městě také vystudovala Universidad de Bellas Artes ( Univerzitu krásných umění ). Většinu svého života zatím ale prožila v Galicii. K jejím zálibám patří cestování a poznávání starých evropských měst, která ovlivnila její ranou tvorbu ilustrací, které se odvolávají na svět snové romantiky. V jejích ilustrátorských začátcích jí byla inspirací i díla dalšího a mnohem věhlasnějšího krajana, jímž není nikdo jiný než Luis Royo. Možná proto patří k nejoblíbenějším španělským ilustrátorům a jejím obliba rozhodně není omezena pouze hranicemi Pyrenejského poloostrova. Victoria se však dokázala umělecky vydat vlastní cestou, o čemž svědčí knihy publikované v posledních letech (např. MISTY CIRCUS 2: La noche de las bruchas, 2010).
Bibliografie:

Trilogie Favole

(Favole je gotická romance, příběh o nesmrtelné vášni vyprávěný v obrazech, které ilustrují krásu nejtemnějších pohádek … )
Favole 1, Lágrimas de piedra (č. Slzy kamene ); 2004

Favole 2, Lebérame (č. Osvobození ); 2005

Favole 3, Gélida Lur (č. Ledové světlo); 2006

Sérii doplňuje také trojice portfolií, které mají shodnou charakteristiku a obsah:

6 barevných obrazů na kvalitním lesklém kartonu 220g/m2 (jako volné listy vhodné k paspartování) o rozměru 26,4×39,2 cm, uloženo v luxusním přebalu pro uchování a prohlížení

Portfolio: Favole 1.(2006) / Portfolio: Favole 2.(2007) / Portfolio: Favole 3.(2008)

favole_portfolioI_1favole_portfolioI_2favole_portfolioI_3

Angel Wings

je publikace, která se objevila ještě před vydáním závěrečného dílu Favole, v roce 2005 (č. Andělská křídla ) a jedná se paperback se skicami, ilustracemi a fotografiemi, které slouží jako nahlédnutí do procesu autorčiny tvorby.
El Corazon de Arlene 214x300

El Corazón de Arlene

 (č. Arlénino srdce ); 2009 – Se skládá ze dvou alb a je příběhem o mladé Arlene, malé žebračce s bílou paruku, která se osaměle, na předměstí New Yorku živí výrobou panenek. Jednoho dne jí však dostihne hrozná nemoc bující v jejím levém prsu, která se jím v poslední fázi pomalu šíří. Ve chvíli, kdy navěky zavře oči, padá její tělo do černé díry plné hvězd a mlhovin barev. Arlene se pak probouzí v těle jedné ze svých panenek, která je stejně jako ona poznamenaná smrtelnou nemocí.
– Advance
– Libro

Dark Sanctuari

(2009) vázaná kniha s přebalem ( 48 stran ), která doprovází hudební disk stejnojmenné skupiny.

Misty Circus

(podrobnější informace zde)

  1. Sasha, al pegueňo Pierrot ( Sasha, malý pierot ); 2009
  2. La Noche de las Brujas ( Noc čarodějnic ); 2010
frances_misty_01frances_misty_02

Vampiros

(2010) je soubor ilustrací s tématikou upírů vybraných z edice ECLIPSE a zde prezentovaných ve velkém formátu (28×36 cm). Vicotria Francés se zde představuje v osmnácti ilustracích uvnitř a obrázkem na titulní stránce. Z dalších autorů jsou zde zastoupeni: Arantza 9, M.Delon 8, R.Saray 8, Diego Latorre 5, C.Ortega 4, K.Sokolova 3, S.Gildert 3, Nekro 1, Bibian Blue 1. Celkem kniha obsahuje 64 barevných ilustrací.

El lamento del oceano 300x233

El lamento del oceano

(Nářek oceánu) „Začátek 18. století. Černá smrt leží skrytě v hlubinách, čekajíci na obchodní loď unášenou v mlze. Ve snaze zachránit se, skáče mladý chlapec do smrtonosných vod. Téměř na pokraji smrti se však před ním objevuje tajemná bytost z hlubin …
V měsíčním světle bude jeho novou existenci ovládat hustá mlha… Před nasloucháním nostalgické melodie oceánského nářku … “

Victoria Frances se vrací s příběhem o lásce a protivenství, s krásnou mořskou pannou jako hlavní postavou, ve své variaci na známý pohádkový příběh, jemuž její ilustrace dodávají nové kouzlo.

 

CV MANDRAK MOORS 120 216x300

Mater Luna

„Je tu tajemná země, o které jste nikdy neslyšeli …
Pustina stvořená z drsných kopců, kde se skáče do prázdna a prolétá bouřlivými větry …
Započněte svůj let, dokud neucítíte, že vás Matka Luna vítá na prsou.
Poslouchej její výkřik! Vítejte v Mandrak Moors. “ (anotace)

Nové album Victorie Francés znázorňuje překvapivě hluboký a srdcervoucí odraz přírody, života a plodnosti, v novém imaginárním světě, kterému vládne čarodějnictví. Autorka v této tvorbě projevuje svůj osobitý styl, který nás zavádí k postavám Sionny Fómhar a Lunnula Moonbeams, které vytvořila nejen jako ilustrace, ale i jako skutečné sběratelské figury. Tento svazek obsahuje různé náčrtky a nepublikované fotografie těchto figurek, které nám umožňují ocenit úroveň detailů zapracovaných do jejich výroby.

 

 

Pokud se vám tvorba Victorie Francés líbí, nebo právě zalíbil, nemusíte zůstat pouze u prohlížení knih a ilustrací. Předmětů, které zdobí její ilustrace je nepřeberné množství ( sešity, propisky, povlečení aj.) a ti hraví si mohou složit i nějaké to puzzle.

victoria_02Zdroje:

http://victoria-frances.blog.cz/ ( blog, který mne inspiroval k tomu, abych si v díle VF udělal pořádek )

http://victoriafrancesworld.blogspot.com ( nejobsáhlejší fandíte, kde najdete další, velmi podrobné informace. Jeho autorka v něm však už nepokračuje )

http://www.makros.cz ( prodej alb, portofií atd.)

http://www.mistycircus.com ( stránky projektu Misty Circus )

http://www.victoriafrances.es/ ( autorčiny oficiální stránky )

P.S.: Pokud najdete nějakou nesrovnalost, nebo bude chtít něco doplnit, neváhejte mne kontaktovat [js.henry(at)wo.cz]

1 trackback / pingback

  1. Victoria Francés - Misty Cirkus - Henry´s SF&F web

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..