Victoria Francés – Misty Cirkus

Bazárek knih

Bazárek knih

Victoria Francés
Misty Cirkus

kromě svého webu má i stránky, které představují její nejnovější počin. Pro ty, kteří viděli pouze její notoricky známé ilustrace z prvních vydaných alb, bude Misty Cirkus jistě velkým překvapením. Aniž by opustila jistou zasmušilost a místy až depresivní atmosféru, posunula své ilustrace vcelku nečekaným směrem. Navíc se rozhodla, podobně jako Luis Royo ve svých albech Dead Moon, vyprávět ucelený příběh.
victoriaNásledující článek čerpá jak z osobních stránek, tak i z těch věnovaných výlučně cyklu Misty Cirkus. Jistá jazyková neohebnost je dána překladem ze španělštiny, která je pro mne pravou „španělskou vesnicí“.

„Za lesem je cesta, která vede do starého dekadentního cirkusu …

Sasha Poupon je Harlekýn, jehož nálady se v jednotlivých epizodách střídají od naprosto euforických až po absolutní smutek. Spolu se svým věrným kocourem a zároveň podivuhodným přítelem Joshem se jeho život v cirkusu stává nekončícím dobrodružstvím.

Kouzelné představení o radosti a smutku. “

To je základní premisa alba Misty Circus, nové kolekce ilustrovaných příběhů mladé autorky Victorie Francés. Po mezinárodním úspěchu se svým debutovým albem Favole (2004) a následném intimním The Heart of Arlene (2007), překvapuje tato autorka původem z Valencie sbírkou, díky které se může více přiblížit většinovému publiku. (oficiální text)

Hlavní postavy:

 

Sasha Poupon

je desetiletý sirotek. Jeho vlasy mají barvu mědi, má velmi velké šedé oči a nosí originální uplakaný kostým harlekýna.

Od útlého věku byl Sasha velmi nevyhraněný, plachý a především charakteristický svými bipolárními náladami střídající se euforie a naprostého smutku. Je tak zvláštní, že se odlišuje od všech dětí jeho věku, kvůli čemuž je odmítnut i kolektivem svých spolužáků.

Všechno v životě vnímá skrze duality, bílá a černá, světlo a tma, smutek a radost, muž a žena, den a noc, život a na smrt …

Jeho motto: „Stín je světlo, které nikdy neuvidí.“

Josh Lechat

je černý šestiměsíční kocourek. Je velmi malý a hubený, a jeho nejcharakterističtějším znakem jsou zelené oči. Na krku nosí vždy obojek s černými hroty v podobě bodců, které mu připomínají jeho starého mistra. V příběhu představuje lásku, přátelství, domov a společnost.

Nejsmutnější zážitek v Joshově krátkém životě, je traumatizující odloučení od jeho pána a pozdější opuštění a samota v lese kvůli předsudkům, které lidé mají kvůli jeho smůlu přinášející černé barvě. Během svého života si však díky fantazii vyvinul záviděníhodnou schopnost překonávat veškeré problémy .. .

Jeho motto: „A nadie le amarga un dulce“ ( Nikdy hořkosladké (?) – tohle je pro mne překladatelský oříšek, ocením každou pomoc)

Dragomir Ludovico

je majitelem a také uvaděčem v Misty Circus. Je cikánského původu a charakterizují jej poslední zbytky dlouhých bílých vlasů. Jeho oblek vypadá velmi zvláštně a vždy sebou nesí kouzelnou hůlku, která otevírá dveře fantazii …

Vystupuje velmi tajuplně a je mistrem černé magie, alchymie a iluzí. Jeho celoživotní posedlostí je, že se věnuje tomu, aby skrze kouzla Misty Cirkusu nalezly domov všechny opuštěné děti. Fantaskní cirkus je zasazen na půli cesty mezi realitou a fantazií. Cirkusový stan se objevuje a zase mizí zcela podle jeho vůle, a když se objeví v naší realitě, utvoří se kolem něj mlžný kruh, který ho dokáže před naším světem bezpečně skrýt.

Jeho motto: „Život je podívaná plná světel a stínů.“

Elodie Poupon

byla Sashova matka, která se starala o domácnost. Svůj život prožila v obavách o osud svého jediného dítěte a dělal vše pro to, aby mu přinesla alespoň trochu štěstí do života…

Casimir Poupon

byl Sashův otec. Vystupoval jako mim ve zrušeném pařížském divadle a v zákulisí zasvěcoval svého syna do tajů múzických uměním.

 

sascha_poupoinfrances_misty_03
Victoria Francés – profil

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..