Recenze: Petr Brožovský – Tanec papírových draků 2: Hon

Bazárek knih

Bazárek knih
Tanec papírových draků 2

Petr Brožovský
Epocha 2023

… o něco později.

Opakování je prý matka moudrosti, a tak Jakub Kounovský alias Mrtvola hned v úvodu knihy umírá. Už zase. A tentokrát se zdá, že to bude definitivní pá pá, protože není jeden z Probuzených a ani jeho regenerační schopnosti nemají šanci proti projektilům z tolika namířených hlavní.

Tanec papirovych draku 2
Tanec papírových draků 2

nyní.

Během první kapitoly Petr Brožovský připomene čtenáři dobu, kdy draci poprvé tancovali i toho, co se dělo poté. Zasvěcen tak může být i ten, kdo nějakým omylem nečetl první knihu, i když to by byla rozhodně škoda. Připomene, že Mrtvola je vlastně náplava, která si musela v Plzni zvyknout na dementnější mluvu, než tomu bylo v Praze, což se zdá být až neuvěřitelné. Stejně tak, jako že většina lidí, která navštíví Plzeň, ztratí víru v lidstvo. Autor tak tomu městu s vysokánskou věží sice trochu rošťácky okopává kotníky, ale děje se tak ještě v přijatelné míře.

Pět let od doby, kdy Mrtvola umřel naposledy je v čele plzeňské pobočky PSZÚ, jejíž hlavní činností je pátrat po starých duších Starších v nových tělech z obou stran barikády. Ne vždy se vše odehraje hladce, a i takový osm let mladý Starší může dát Jakubovi a jeho týmu zabrat. Zdá se tak, že nové členy PSZÚ čeká sice vzrušující ale ne až tak nebezpečný život. Jenže to by se jim do cesty nesměl připlést nefalšovaný anglický gentleman pan Appleton, který se zpočátku nejeví jako nějaký velký soupeř. Jenže chyba lávky. Jeho schopnost všechny překvapí a znovu začnou umírat lidé, včetně těch z PSZÚ. Papíroví draci tak budou znovu tančit.

Mrtvola tak musí přestat „doktorovat“, oprostí se od manažerského postu a popustí po nějaké době uzdu svému naturelu. A znovu umírají lidé, tentokrát ne ti z jeho jednotky. Události se tak dají do pohybu a jejich cesta je kluzká prolitou krví.

V průběhu děje se čtenář dozví několik zásadních informací, jako například, že při cestě na Slovensko potřebujete vlastně jen dvě věci – pasti na medvědy a poživatelné pivo. Některé postavy čeká konečná definitiva smrti, a ta si věru vybírá dost nevybíravě, dalším pak autor připraví poměrně originální vývoj a rozhodně nápadité nástrahy. A jak se Petr Brožovský vypořádá s mrtvou Mrtvolou z úvodu knihy? Velmi originálně a rozhodně se ctí, protože i mrtvá Mrtvola má rozhodně co nabídnout.

Jak ostatně praví anotace, čekají na čtenáře hordy zfetovaných bezďáků, naštvané bejvalky, převtělující se duše, brynzové halušky, znepokojivý sex, magie, Hello Kittty a vůně střelného prachu! To vše dovedně namíchané do příběhu, který má hlavu a patu, kde do sebe všechno hezky zapadne a děj má víc než dostačující tempo. Dojde nakonec i na Bruntál, ale na rozdíl od konkurenční Spálené země, tak nějak lidsky a hřejivě.

Vše Petr Brožovský navíc hezky završil krátkým doslovem. A ať už je to teplé nebo ne, já se u toho rozhodně natáčet nebudu.

Hodnocení: 80%

petr brozovsky tVF 146360 jpg
Petr Brožovský

Anotace:

Už je to pět let od chvíle, co jsem naposledy umřel, ale pomalu mi to začíná chybět. Policejní sledovací a zásahový útvar jakž takž funguje, ale nikdo mě nevaroval, že to bude obnášet excelové tabulky, audity a videokonference. Jenže management nikdy nebyl mojí silnou stránkou – tou je střílení lidí. A tentokrát si to pár z nich opravdu zaslouží. Měli si pamatovat, že PSZÚ neodpouští. Přišel čas pomsty, protože některé hajzly nestačí zabít jen jednou. Hon začíná.
Hordy zfetovaných bezďáků, naštvané bejvalky, převtělující se duše, brynzové halušky, znepokojivý sex, magie, Hello Kittty a vůně střelného prachu! Plzeň se otřese v základech!

Informace:

Série: Tanec papírových draků 2.
Vydáno: 2023, Epocha (ČR)
Počet stran: 344
Jazyk vydání: český
Edice: Fantastická Epocha (139.)
Autor obálky: Lukáš Tuma
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-278-0112-1

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..