Petra Neomillnerová – představení

Bazárek knih

Bazárek knih

Vydáno dne 09. 08. 2008
Troufám si tvrdit, že nikdo, kdo se pohybuje ve vodách science-fiction a hlavně fantasy nemohl přehlédnout jméno, které se zdánlivě vynořilo odnikud a najednou je ho všude plno. Petra Neomillnerová totiž vtrhla se svými knihami na pulty knihkupectví se silou nebývalou a svými příběhy zcela jistě zaujala spousty čtenářů i čtenářek.
V následujícím článku naleznete její krátké představení.

Petra Neomillnerová se ve své tvorbě se zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti. Ukazuje silné samostatné ženy schopné vyrovnat se s nástrahami světa, který jim příliš nepřeje.

nakazeniNarodila se v lednu 1970 v Praze, kde stále žije. Vystudovala střední knihovnickou školu a později získala i grafické vzdělání. Od roku 1993 na volné noze a živí se jako grafička, a v poslední době zejména jako scenáristka a spisovatelka. Její články věnované magii pravidelně vychází v časopise Pevnost, se kterým dlouhodobě spolupracuje v oblasti recenzí knih a publicistiky.

Píše už od dětství, dlouhou dobu se však věnovala především poezii. S psaním prózy začala koketovat až v pětadvaceti letech, dnes se jí však už věnuje téměř výhradně.

Autorčiny začátky jsou spojeny s časopisem Pevnost. Tady také vyšla jako první text povídka Ta, kterou smějí sedlat jen bohové… O rok později tu také poprvé představila čarodějku Moire v příběhu Hněv, ve kterém se Moire pokouší zachránit malé městečko před stoupající vodou. Moire a jejímu příteli Desmondovi zůstala v dalších letech věrná a v Pevnosti postupně otiskovala nová a nová dobrodružství. Jen namátkou jmenujme Čas, kdy klasy dozrají nebo Vlastní krev. V Pevnosti vyšla také povídka Stříbro je když.. jejíž hlavní hrdinkou je zaklínačka Lota. Má za úkol vyčistit starý hřbitov od upírů, při čemž se jí překvapivě dostane pomoci od jednoho z nich.

hry_na_bolestPublikuje také ve sbornících. V antologii Punk Fiction je zastoupena SIM příběhem Capricon 70 (Punk Fiction, Mladá fronta, 2004), do antologie editora Vlada Ríši přispěla velmi temnou fantasy povídkou Květ skály (2005: Česká fantasy, Mladá fronta, 2006), v antologiii Legie nesmrtelných se znovu na scéně objevuje Lota v povídce Zmetek z temnost (Legie nesmrtelných, Fantomprint 2006) a pokračování příběhu Capricorn 70 „Odpal to, Red!“ vyšlo v dalším Ríšově sborníku Sorry, vole, error.

Rok 2006 se pak nese ve znamení její první samostatné knihy, povídkové sbírky Vlastní krev (Triton, 2006). V ní soustředila všechny zatím vydané texty o Moire a přidala několik dalších povídek. Vznikla tak drsná, ale tím netradičnější kniha. V listopadu letošního roku vydala první díl trilogie Písně čarodějky o Moire a Desmondoví. První díl má název Nakažení. U nakladatelství Triton vydala dvě knihy o magii, Magické kameny a Milostná magie.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..