Noc oživlých mrtvol 3D

Bazárek knih

Bazárek knih

Režie: Jeff Broadstreet
USA: 2006
Délka: 80 min

Remake slavného Romerova filmu Night of the Living Dead.
Barbara a její bratr Johnny přijíždějí se zpožděním na pohřeb svojí milované tety a ocitnou se přímo v noční můře.

Smuteční rodinný obřad je hned po začátku přerušen, když z několika okolních hrobů začnou vylézat oživlé masožravé mrtvoly, které jsou na první pohled velmi vyhladovělé. Několik znich se rozhodne pronásledovat i Barbaru, která se ze hřbitova snaží marně útéct.

Nakonec ji zachrání místní vysokoškolák Ben, který ji odveze na nedalekou farmu. Její obyvatelé, Cooperovi, však odmítají historce mladé dvojice uvěřit. Když však celou farmu obklíčí oživlé mrtvoly, které by si rády daly něco lidského k večeři, rozhodnou se pro útěk. Barbara si však brzo uvědomí, že oživlá monstra nebudou tím nejhorším, co jí mohlo potkat, zjistí totiž, že šílený majitel pohřebního ústavu skrývá mnohem děsivější tajemství před, kterým není úniku…[anotace]

NOM3DaVydáno dne 01. 05. 2010
Hororová klasika v nové dimenzi 3D“ hlásá přebal levného ( 99 Kč ) DVD a kromě nové technologie se snaží diváka nalákat i odkazem na již klasický film George A. Romera. Ani jedno ani druhé se však na stříbrné placce uvnitř obalu neskrývá.

Dvojice sourozenců přijíždí na pohřeb své jediné tety, kterou zaživa nikdo z rodiny neměl moc rád, ale namísto probíhajícího obřadu najdou nepohřbenou rakev a pár překocených židlí. Vše se změní ve chvíli, kdy se na hřbitově objeví první dva potácející se zombíci a vzápětí i matka hlavní hrdinky. A tak zatímco se Barb dává na zběsilý ( v podpatcích a krátké sukni ) útěk, její bratr ujíždí ze scény autem. Ani po opuštění hřbitova ( tady anotace lže ) se však její situace nelepší, protože zamíří do zdejšího pohřebního ústavu, kde rozhodně ( a zcela pochopitelně ) nenajde ani ochranu ani klid. Další její kroky a jízda na motorce jí zavedou až na odlehlou farmu ( jaké překvapení ), kterou zanedlouho obklíčí živí mtrví.

Pokud dva ( někdy tři nebo i čtyři ) dělají totéž, většinou neudělají totéž. Důvodem vzniku tohoto filmu byl nejspíš jednoduchý kalkul nalákat do kin fanoušky původní série a snažit se jim namluvit, že dostanou příležitost shlédnout film, jak by ho natočil G. A . Romero, kdyby měl možnost využít 3D technologii. Už po několika málo minutách je ale jasné, že toho se diváci skutečně nedočkají.

Tam, kde v původním filmu vystupují oživlé mrtvoly, ze kterých občas běhá mráz po zádech, zde se potácí pár špatně namaskovaných špatných herců. Pokud v původním filmu tvoří hlavní hrdiny nesourodá skupina, z jejichž odlišnosti a charakterů lze vytěžit spoustu zajímavých dialogů a situací, tady naleznete jen skupinku charakterově plochoučkých „nýmandů“, jejichž nesmyslné dialogy mají jediný účel – prokecat se až do chvíle, kdy už není z farmy úniku.

A o „nové dimenzi“ si můžete také nechat jen zdát. Povětšinu filmu nemá 3D žádoucí efekt a nejlepším prostorovým dojmem působí obláček cigaretového kouře a napřažená ruka s jointem. A to je víc než málo

A tak nejlepším a pohříchu jediným světlým okamžikem filmu se stává Sid Haig, který skvěle ztvárnil šíleného kapitána Spauldinga v Domu tisíce mrtvol, pobíhající s lopatou po lese a mlátící zombíky se slovy: „Nekousej mě, slyšíš, nekousej mě!“ Ale to je opravdu hrozně málo.

Tohle se zkrátka nepovedlo a další kroky tohoto filmu nezadržitelně směřují na smetiště filmových dějin.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..