Luis Royo & Romulo Royo – Malefic time

Bazárek knih

Bazárek knih
Luis Royo - Malefic time

Malefic time

Zatímco já osobně jsem toho ve fantastice v posledních pár letech mnoho neudělal :-), slavný španělský ilustrátor a malíř Luis Royo spolu se svým synem Romulem rozhodně nezahálel. Jedním z jejich projektů, které jsem tak „objevil“ je Malefic time, jehož středobodem je dívka Luz, se kterou se v pracech Luise Roya můžeme v různých podobách setkávat už mnoho let.

SVĚT

Luis Royo - Malefic timeDěj tohoto příběhu se odehrává v roce 2038. V tomto roce trpí globální společnost extrémní degradací, která začala již o desítky let dříve, což vedlo k jejímu takřka úplnému zhroucení. Národní a nadnárodní struktury již neexistují. Z globálního konceptu vládnutí, médií a sociální soudržnosti celého světa nic nezbylo. Z biblického hlediska se dá tato situace nazvat jako Apokalypsa, konec světa. Tento konec světa nebyl zapříčiněn externí hrozbou, nebo náhodnou katastrofou, ale spíše představuje neúspěch současného modelu lidské existence.

Z mýtického hlediska je tato Apokalypsa interpretována jako prostý fakt. Je odpovědí na konec věku Ryb, dominujícího theocentrismu, a pevnou vnější vládou nad jednotlivcem a začátkem věku Vodnáře, který by měl být charakterizován individuálním duchovním pozvednutím, návratem do nitra a vnitřním osvobozením společnosti prostřednictvím obnovy přírodních hodnot. To znamená, že jde o konec jednoho cyklu a začátek druhého. V celé historii lidstva lze nalézt v mnoha kulturách, textech a filozofiích varování před touto změnou.

V tomto období se znovu objevili některé síly, které v této době chaosu učinily z planety Země nejenom své bitevní pole, ale také svoji ornou půdu. Obě skupiny mají specifické zájmy v blízké budoucnosti lidské společnosti. Můžeme je identifikovat jmény Nebeští a Padlí.

Obě skupiny představují absolutně odlišnou představu o pochopení existence, ne jenom lidí a hodnot za jakých musí být existence udržována. Obě skupiny zasahovaly do událostí po celou dobu dějin lidské civilizace a  musí tak učinit i v okamžiku nastalé katastrofy, pokud možno, mnohem opatrněji než kdykoli dříve.

Hlavní postavy

b3 LuzLuz je těžko zapomenutelnou postavou a pokud víme, bylo tomu tak již od jejího dětství. Má bledou pleť a bílé vlasy, kterými již zdaleka přitahuje pozornost. Jako by chtěla kompenzovat svojí bledost, nosí tmavé, velmi praktické oblečení s vysokými botami a dlouhými ochrannými rukavicemi. Nosí tmavé body nebo velmi těsný obnošený oblek, který odhaluje ramena a stehna. K zakrytí všeho, co jinak předvádí, používá starý černý plášť s kapucí. Pravdou je, že je velmi nenápadná a pokud se celá zahalí, je těžké ji odlišit od prostých stínů. Pokud si stále myslíte, že je bezmocná holčička, je to jen proto, že jste ji neviděli s katanou v ruce. Je rychlá, smrtící a má výbušnou povahu.

b3 SoumSoum je těžké vnímat jako tu osamělou, protože ona přišla do New Yourku jen proto, aby spojila svůj osud s Luz, ale pod víme strávila dlouho dobu sama v Tokiu. Před tím byla členkou sekty Třináct měsíců nebo 110 katan. Byla jednou z nejlepších, jako „vybraná katana“, z elitního sboru elitních válečných sester. Soum opustila bratrstvo pro nedostatek víry v jejich věc. Ve své sebestředné samotě se jí podařilo dát dohromady části sebe sama a přijmout svůj osud, aby následně odcestovala do New Yorku hledat „třináctého“.

b3 BaalBaal je průvodcem a strážcem Luz, je také jejím učitelem a pro ni je znám pouze pod tímto jménem. Je jedním z hlavních „Padlých“ nebo „Lunárních“. Jeho jméno je Baal. Ball byl původně jedním z vůdčích velitelů, kteří podporovali Lucifera v jeho vzpouře, skoro pravá ruka a přítel. Proto je jedním z nejsilnějších „Padlých“ a zároveň jeden z nejstarších. Je také jedním z Lilithiných milenců, snad ten nejvěrnější. Právě ona mu přikázala, aby převzal výuku Luz a starost o její osud. Je starým válečníkem přetvořeným z nutnosti v učitele a filozofa.

b3 MardukJeho jméno je Enlil, ale jeho prastaré jméno je Marduk, nejvyšší babylonský Bůh, Pán nebes a bouří. Egypťanům byl známý jako Horus-Ra, svět Féničanů ho nazýval El, hebrejský ho nazýval Hospodin. Byl Odinem pro Vikingy, Diem a Jupiterem pro staré  Řeky a Římany. Křesťanská tradice ho spojuje s archandělem Michaelem, vojevůdcem nebes. Je nejvyšším představitelem skupiny „Nebeských“. Je symbolem mužství, slunce a řádu. Jeho fyzický vzhled je ale daleko od představy důstojného vousatého pána nebes.

Malefic

Svébytný meč byl ovládán Luciferem proti nohu slunce na začátku povstání stoupenců Lilith. Je to prapor změny, povstání proti zavedenému a stagnaci. Meč se skládá z mnoha částí a je to jediný artefakt,  v němž každá část má vlastní symboliku. Tyto části jsou ikonami, které mohou později sloužit jako symboly kultur a náboženství.

Po staletí byl ztracen a znovu nalézán při mnoha příležitostech. Jakoby měl svobodnou a vědomou vůli, daří se mu objevovat ve chvílích, kdy je ho potřeba. Nyní se musí připojit k Luz, aby jí dal jméno. Bez Maleficiu nemůže Luz naplnit svůj osud, bez Luz nemůže Malefic plnit svůj účel.

Rukojeť je tvořena lidskou kostrou na kříži. Kostlivec je symbolem znovuzrození člověka, vykoupené pouze prostřednictvím smrti. Čepel meče je široká a světlá, značné délky. Jeho stříbřitý lesk je tak čistý, až se zdá, že je čepel vyrobena z měsíčního světla. Rukojeť je doplněna osmi hadími hlavami, symbolizujícími moudrost. Hlavici zdobí lebka beranu podobného zvířete, s dvěma rohy obrácenými proti sobě. Tato zvířecí lebka je symbolem Baphometa, křtu moudrosti, která, jak věřili templáři, spojuje východ a západ. Rozsocha Maleficiu představuje spojení mužského a ženského principu – mužskou plodnost a plodnost Velké Bohyně.

b3 Malefic

Za zmínku určitě stojí také to, že součástí úvodní stránky webu věnovanému tomuto projektu jsou i hodiny, které odpočítávají čas do roku 2038. V tuto chvíli nám zbývá ještě něco málo přes dvacet jedna let, ale kdo ví … 

Jednotlivé díly Malefic time:

Luis Royo - Malefic time110 katanasMalefic Time Akelarre Luis Royo Romulo Royo Book Cover

Zdroj:
http://www.malefictime.com/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..