Legie 08: Operace Petragun – recenze

On-line Bazárek knih

Bazárek knih

František Kotleta
Legie 08
Epocha 2023

Operací Thümmel to celé začalo a operací Petragun to v osmém díle Legie pokračuje. Takže máme před sebou další knihu z klávesnice Františka Kotlety, která nejen díky jeho jménu slibuje, že to bude pěkný tanec.

operace petragun YFF 510247Vysněné setkání s Batistou nedopadne zcela dle očekávání – ani jednoho z obou mužů. Mimozemští spojenci totiž očekávají pod Moravcovým velením Černou hordu, totiž flotilu, kterou kapitán rozhodně nedisponuje. V případě téhle dezinformace tak dopadla příslovečná kosa na kámen. Posádka kraksny tak musí znovu do akce, aby novým spojencům dokázala, že si lidé zaslouží vlastní bojovou jednotku. Kapitána Moravce tak čeká další plánování, další boj, další mrtvoly a další hromada výkalů – doslova. A jak už to bývá, pokus se něco může posrat, tak se to na sto procent posere.

František Kotleta rozjede i v osmém dílu své „vysněné“ série akci, která s malými přestávkami pro nadechnutí trvá celou knihu. Akci střídá akce a občas tanec a někdy trocha sexu. Takže typický koktejl namíchaný v rozumném poměru. Znovu tak poznáme další planetu a další mimozemskou rasu a spoustu mimozemských mrtvol, sem tam i nějakou tu lidskou. Opět je text prošpikován mnoha hláškami a příjemně politicky nekorektními poznámkami. Svou vteřinu slávy si tak odbude i Alena Schillerová, kterou tímto zdravíme do jejího spacáku. Stejně pak je jasné, že brněnské bary nebudou přívětivým místem pro autorovy zastávky. Svoji vyhlídku na věčnost pak získá v textu i jeden nejmenovaný autor brakové literatury. Při zmínce a úryvku parodie sovětské, potažmo ruské hymny, se pak zaleskne slza dojetí v oku nejednoho pamětníka. František Kotleta prostě ví, jak zahrát na ty správné city.

Kdo chtěl další Legii, další Legii dostal. Příběh plyne kupředu bez logických lapsů, bez jakýchkoli nudných pasáží, navíc nabídne jedno celkem překvapivé odhalení, které vnese světlo do několika minulých událostí. Není to ale kniha, která by vám něčím vyrazila dech. „Jen“ dílek do celkové skládačky. Ale pokud máte na palubě Amandu, o zábavu pak rozhodně nebude nouze. Poslední čtvrtinu knihy jsem tak díky ní absolvoval s větším či menším úsměvem na rtech. Uvidíme, jestli se stejnou zábavou vrátí posádka Vzdorující i toto léto, až se ocitne Na konci vesmíru.

Hodnocení: 70%

Vydáno: 2023, Epocha (ČR)
Počet stran: 320
Jazyk vydání: český
Edice: Fantastická Epocha (138.)
Ilustrace/foto: Lenka Tarwari Jandová
Autor obálky: Jiří Arbe Miňovský
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-278-0109-1

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..