John Picacio – představení

On-line Bazárek knih

Bazárek knih

Odkaz na Facebooku časopisu XB-1 mne inspiroval k tomu, abych si našel pár informací o texaském malíři a ilustrátorovi Johnu Picaciovi. Takže tady jsou …

john-picacio-missionJohn Picacio je dvojnásobným vítězem prestižní ceny Hugo v kategorii ilustrátor sci-fi, fantasy a hororu. Jeho dílo se vyznačuje velkou roumanitostí i rozsahem. Často kombinuje tradiční kresbu a malbu dokončovanou pomocí digitálních technik, stejně jako zkoumá další netradiční techniky jakou je například ručně vyráběná asembláž, což je výtvarné dílo vytvořené spojením různých předmětů a materiálů, trojrozměrná obdoba koláže. Jeho práce zdobí obálky mnoha význačných žánrových spisovatelů, jakými jsou Michael Moorcock, Harlan Ellison, Robert Silverberg, LE Modesitt, Jr., Dan Simmons, Joe R. Lansdale, Jeffrey Ford, Frederik Pohl, James Tiptree, Jr., Mark Chadbourn, a mnoho dalších.
Mezi jeho ocenění patří World Fantasy Award, Locus Award, pět Chesley Awards a dvě International Horror Guild Awards. Devět let po sobě (2005 – 2013) byl také nominován na cenu Hugo v kategorii nejlepší profesionální umělec, v roce 2007 navíc i v kategorii Best Related Book za titul COVER STORY: THE ART OF JOHN PICACIO. Cenu Hugo nakonec, jak už bylo zmíněno výše, vyhrál dvakrát a to v letech 2012 a 2013. Jeho ilustrace jsou také často uveřejňovány na stránkách SPECTRUM: THE BEST IN CONTEMPORARY FANTASTIC ART.

K jeho klientům se řadí například Ballantine/Del Rey, Bantam, HarperCollins, Simon & Schuster, Pocket Books, Tor Books, Pyr, Golden Gryphon Press, Subterranean Press, Roc Books a mnozí další. Nedávné práce zahrnují obálka a vnitřní ilustrace pro nové vydání legendární fantasy ságy Michael Moorcocka o Elricovi a také kalendář inspirovaný dílem George R. R. Martina Píseň ohně a ledu.

Odkazy:
Web: www.johnpicacio.com
Blog: www.johnpicacio.com/blog.html
Twitter: www.twitter.com/JohnPicacio
Facebook: www.facebook.com/johnpicacio
Wikipedia: John Picacio

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..