JFK 11: Podhoubí smrti

Bazárek knih

Bazárek knih

Jiří W. Procházka
Triton 2007

Jedenáctým dílem pokračují eskapády Johna Francise Kováře, které po Ondrovi Neffovi napsal jeden ze zakladatelů této první ryze české sci-fi/fantasy série – Jiří Walker Procházka…

Na moravskou sekci E.F. zaútočily agresivní houby a prakticky celou ji zamořily. Kovář je vyslán do Houbového světa, aby zabránil další invazi, našel Andreu de Villefort, která v tomto světa uvízla a zjistil, kdo za tím vším stojí.

jfk11Jak se Kovář dozví, mykologický svět je ohrožen nebezpečnou drogou distribuovanou z neznámého světa, opět není nouze o nepřátele, akce stíhá akci, hrdinové trousí jednu hlášku za druhou.

Podhoubí smrti se odvíjí v několika rovinách, autor se více věnuje postavám a odkazuje i na starší dobrodružství, zatímco Kovář hledá Andreu, v našem světě se jeho šéfová Ljuba Bytewská snaží hájit Kováře před lidmi, kterým je JFK trnem v oku a rádi by se ho zbavili.

Celý příběh pak překvapivě vrcholí v Palmovém světě, kde dojde k akci, po jejímž provedení čeká agenta Kováře něco, co si žádný fanda tohoto hrdiny snad ani neuměl představit. Přiznám se, že i mě tento závěr trochu překvapil, nakonec jsem ale došel k názoru, že je dobře, když autoři svého hrdinu nešetří.

Jiří W. Procházka se po Armádách nesmrtelných vrací do světa, který vytvořil společně s Miroslavem Žambochem. Čekání se vyplatilo. Procházka v tomto dílu vybudoval originální svět přetékající nápady, byla by škoda, kdyby se do něj někdo z týmu JFK v budoucnu nevrátil. Kromě velké porce originality dostaneme vše, na co jsme u Procházky zvyklí – pořádnou dávku hlášek, akce, dobrodružství a špetku romantiky. Poslední stránky knížky Podhoubí smrti předznamenávají temné časy pro Agenturu, které již brzy nastanou.

Jedenáctý díl působí minimálně stejně čtivým dojmem jako všechna předešlá pokračování, příběh uteče jako voda a je škoda, že tyto knihy nemají ještě více stran. Tento díl je zároveň poctou IN MEMORIAM houbařskému guru, ing. M. Smotlachovi.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..