JFK 03: Meč a tomahawk

Bazárek knih

Bazárek knih
  • Miroslav Žamboch
  • Jiří W. Procházka
  • Triton 2006

Třetí dobrodružství agenta Johna Francise Kováře se má odbýt podle agenturních pravidel jen jako oddechová a odpočinková mise. Ztráta jiného agenta však hatí plány a JFK je vyslán do předkolumbovské Ameriky paralelního světa.

Obálka prvního dílu nevzbuzovala příliš mnoho obdivu, což napravila titulní ilustrace dílu druhého. Třetí kniha v tomto směru sklouzla někam doprostřed. Indián stojící čelem k několika vigingům však přesně vystihuje, oč tu běží.

jfk3Novou misi Johna F. Kováře začínáme sledovat v okamžiku, kdy se vody Atlantského oceánu vzdouvají přicházející bouří a útočí na vigingský drakar, jehož posádku tvoří spolu s Johnem dalších stopadesát ke všemu odhodlaných mužů, kteří pod vedením jarla Sturlusona směřují k americkému pobřeží. Nepřízeň počasí a ledový oceán však nejsou jedinými překážkami, které se odvážné posádce staví do cesty. Kdosi se totiž pokouší ovlivnit vývoj budoucnosti tohoto světa a k neváhá tomu zneužít jakékoli prostředky včetně tehdejší mocné východní říše a magicko-biologických zbraní.

Ani ve ve chvíli, kdy se vigingům podaří přeci jenom doplout ke svému cíli, se tajemní nepřátelé nevzdávají a pokoušejí se zabít přímo JFK jako největší překážku ke svému úspěchu.

Každý, kdo byl namlsán takřka zběsilou akčností Není krve bez ohně, bude zpočátku touto knihou zklamán. Meč proti sekeře totiž nedosahuje spádem tempa a gradací napětí předcházejícího dílu ani náhodou. Takřka tři čtvrtiny knihy se odehrávají tak, jako většina plavby Sturlusonova drakaru – bez většího vzrušení a v relativním klidu. Ten naruší pouze úvodní bouře a námořní bitka s čínskou džunkou. Teprve samotný závěr poskytne čtenáři to, co zná a očekává od obou autorů – nemilosrdné krveprolití, děs nahánějící nepřátele a zkoušku odvahy zacházející až na samý kraj Johnových schopností.

Pokud jste byli spojení s předchozími díly, budete spokojeni i s tímto. Nezbývá než doufat, že se ve čtvrtém dílu JFK vrátí v plné síle a oba autoři ho tentokrát, a nás spolu s ním, nenechají vydechnout ani na chvíli.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..