JFK 02: Není krve bez ohně

Bazárek knih

Bazárek knih

Jiří W. Procházka
M. Žamboch
Triton 2005

John Francis Kovář – bývalý agent speciálních jednotek a člověk vržený do jiného časoprostoru se stal agentem agentury EF – Equilibrium Ferrarius. Tato agentura se snaží udržet kontinuitu různých světů napříč časoprostorem. Do další mise se má poprvé zapojit i JFK.

jfk0002J. F. Kovář to vůbec nemá lehké. Většina dosavadních agentů se na něj dívá skrz prsty kvůli jeho pašerácké minulosti a tak musí zapojit veškeré své schopnosti, aby mezi ostatní zapadl. To může učinit hned při své první misi, která ho zavádí do blízkosti Slavkova, jen několik dnů před slavnou bitvou tří císařů. Má jít o jednoduchou průzkumnou misi, ale se vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy na scénu vstoupí dávný odpadlík agentury Lord Xaverius Hawk, jenž je „muž bez tváře, bez skrupulí a bez minulosti.“

Agenti EF se dostávájí do styku s reáliemi světa devatenáctého století blíž, než by jim bylo milé. Díky svým schopnostem a znalosti historie, která je však pro ostatní blízkou budoucností, mají jedinečnou šanci zapojit se přímo do na tehdejší dobu neuvěřitelné válečné vřavy. Zároveň ale musejí odhalit také úmysly jejich vlastního nepřítele, který hodlá průběh bitvy zvrátit ve svůj vlatní prospěch.

Není krve bez ohně má oproti prvnímu dílu série JFK hned od začátku dvě nesporné výhody. Tou první je, že čtenář znalý úvodního agentova dobrodružství již nevstupuje do neznámého světa a tou druhou, okamžitě viditelnou, je velmi povedená obálka od J. P. Krásného. U ní je jen škoda že až příliš odhaluje ze samotného děje knihy. Čímž se zároveň dostávám k nevýhodám. Pro mě samotného je jen jedna, a tou je délka knihy, protože na její přečtení jsem potřeboval slabé tři hodinky. Svou zásluhu na tom samozřejmě má i neuvěřitelný spád děje, který prostě nutí číst dál a dál a nenechává ani chvilku na oddech. Oba autoři opět dokazují, že psát opravdu umí a pokud jim vydrží invence a nezačnou se příliš opakovat, mají se čtenáři i v dalších dílech na co těšit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..