Jay Anacleto

Jay Anacleto
Jay Anacleto

Pro mě donedávna neznámé jméno – Jay Anacleto. Ve chvíli, kdy jsem ale uviděl jeho ilustrace, rozhodl jsem se přidat na ukázku jeho galerii a také uveřejnit pár informací. V podstatě jsem se ale dozvěděl jen s kým spolupracoval, odkud je a kde pracuje v současné době. Přesto se i o tenhle „drobet“ informací rád podělím.

jay_anacleto_ariaJay Anacleto ( nar. 1961 ) komiksový kreslíř, Filipíny

Poté co ukončil svá studia zubaře, během kterého trávil svůj volný čas kreslením, se Jay Anacleto rozhodl otestovat své schopnosti realizací komiksu. Povzbuzený Whilcem Portaciem, rovněž Filipíncem, kontaktoval Briana Heberlina, který právě odešel ze společnosti Top Cow a založil vlastní společnost s názvem Avalon studios. Brian Haberlin pak pro něj navrhl projekt, který vzešel z hlavy Briana Holguina, a tak vznikla Aria: historie života princezny víl žijící mezi lidmi. Rámec městské fantasy, originálně vyčnívající mezi spoustou komiksů napodobujících styl Supermana, podpořený kvalitou Anacletovy kresby, se setkal s velmi dobrým ohlasem a stal se druhým nejlépe prodávaným komiksem ledna 1999.

Pak nakreslil rovněž komiks Aria – Angela, před jehož uvedením začal také pracovat na novém projektu Athena Inc, kde opět spolupracoval s Brianem Haberlinem. Paralelně pokračoval v tvorbě obálek další Aria – mini série a ilustroval Aria – has mindwinter dream, malou pohádkovou knihu napsanou Brianem Holguinem.

jay_anacleto_athena_incS vydáním Athena Inc. – The Beginning užasl ještě jednou. Vskutku, tyto nezávislé dějiny se vzdálily z kresbě a přiblížily se spíše filmu: všechny ilustrace nejsou tvořeny pouze kresbou v převráceném dvoubarevném tisku a jednotlivé rámečky nejsou otrocky řazené jeden vedle druhého. Co se týče dialogů, ty nejsou svázány v bublinách, ale plují uvnitř rámečku nezávisle na zobrazené postavě, která se nachází v jeho vnitřku. Toto číslo následovaly o několik měsíců později omezené série s názvem Athena Inc. – The Manhunter project, který je jeho doposud poslední publikovanou prací.

Jay Anacleto momentálně pracuje ve vydavatelství Marvel, na úspěšných sériích vytvořených Alexem Rossem.

Zdroj: http://www.speedylook.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..