Ciruelo Cabral – biografie

Ciruelo se narodil v Argentině, konkrétně v Buenos Aires, 20. července 1963. Jeho výuka v oblasti umění byla omezena pouze na několik kurzů kreslení a návrhu reklamy, po kterých našel v 18ti letech uplatnění jako ilustrátor v reklamní agentuře. Když mu pak bylo 21, stal se ilustrátorem na volné noze.

V roce 1987 vycestoval do Evropy a usadil se v malém španělském městečku Sitges, poblíž Barcelony. Ihned se vydal hledat vydavatele pro své „světy fantasie“ a zanedlouho je také našel – ve Španělsku, v Anglii, v Německu i ve Spojených státech amerických. Díky nim si získal velké množství fanoušků. Dále pak spolupracoval s mnoha ciruelo_cabral_08americkými vydavateli, mezi nimiž byla také společnost Bantam, pro kterou vytvořil titulní ilustrace k trilogii George Lucase „Chronicles of the Shadow War“ .

Vytvořil také několik obálek k rockovým albům, za všechny alespoň „The 7 th Song“ a „The Elusive Sound and Light“ od Stevea Vaie. Mezi další společnosti, pro něž pracoval patří například Wizards of the Coast, TSR, Berkley, Tor, Warner, Ballantine, časopis Heavy Metal, časopis Playboy, a další.

V roce 1990 věnoval Ciruelo 8 měsíců práci na ilustracích pro album The Book of the Dragon, vydané následně ve ?panělsku nakladatelstvím Timun Mas. Ze zahraničních vydavatelství získalo práva na vydání této knihy také nakladatelství Paper Tiger v Londýně v roce 1992. Toto nakladatelství vydalo také Ciruelovu první knihu ilustrací pod názvem Ciruelo a to již v roce 1990. V digitální podobě na CD-ROM vydalo knihu The Book of the Dragon nakladatelství DAC Editions ve ?panělsku.

V roce 1997 vyšla již třetí Ciruelova kniha ilustrací s názvem Luz, the Art of Ciruelo, která na 128mi stranách obsahuje 160 barevných ilustrací, několik tužkokreseb a také několik inkoustových kreseb.

V roce 2000 pak vyšla kniha skic pod názvem Magia, the Ciruelo Sketchbook. V současné době Ciruelo pracuje na své 4. knize , která by se měla jmenovat Viajes (česky cesty, putování), a která bude obsahovat mnohé z jeho kreseb z poznámkových bloků doplněné o krátké texty, které jej k vytvoření té dané kresby inspirovaly.

Momentálně žije se svou ženou Danielou a dětmi Angelem a Lys ve starobylém a magickém městečku Sitges, poblíž Barcelony, na pobřeží Středozemního moře.ciruelo

image_pdfimage_print

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..