Anita Blake 13: Micah [recenze]

Lurell K. Hamilton
Epocha 2013

„Hodně mužů s vámi bude chodit, někteří s vámi budou spát a pár z nich se spokojí s tím, že u vás budou hrát druhé housle. Ale kolik z nich pro vás bude doslova cedit krev? Nechtěla jsem, aby Micah odešel. A právě v okamžiku, kdy vám na tom začne tolik záležet, vás muž dostane. Vlastní malý kousek vaší duše a může vás s ním umlátit k smrti.“ (část anotace)

MicahAnita musí převzít případ oživení svědka v případu federálního vyšetřování za svého kolegu Larryho a i když z duše nenávidí létání, čeká jí cesta do Filadelfie. Zároveň s tím musí jako první vyřešit problém, jak mimo St. Luis uspokojí každých dvanáct hodin svoje arduer, k čemuž jí běžně dopomáhá pořádný sex s jedním z jejích několika milenců. S tím jí ovšem celkem ochotně vypomůže Micah, král leopardodlaků, když jí do Fili nabídne doprovod. Poprvé tak bude sama jen s jedním ze svých nabíječů. Skoro to vypadá jako takové malá svatební cesta.

Na konci recenze Blankytných hříchů jsem Anitě a její autorce slíbil, že jí dám ještě jednu šanci a sliby se mají plnit i měsíc před vánoci.

Úvod už klasicky připomíná kým Anita je, s kým aktuálně sdílí lože a celkem hbitě jí do cesty postaví další oživovatelský případ, což je rozhodně dobře. Nadšení ovšem brzy opadne, protože Anita se znovu zaplétá do pakujících se diskuzí ohledně její arduer. Trochu jsem doufal, že tahle berlička autorky, kterak Anitě minimálně dvakrát denně postavit do cesty něčí postavený kolík vyřeší předchozí díl, který jsem vynechal. Leč nestalo se tak a Anitina potřeba pořádného šuku stále ovládá podstatnou část jejího bytí. A jeho popisu se věnuje autorka až se supernaturálním odhodláním. Kdyby se tak nerochnila ve všech těch šukacích věcech a dala víc prostoru nekromancii, byla by kniha o hodně lepší, protože to, co se odehrává na stranách 78 až 117 je rozhodně to nejlepší. Prastarý hřbitov a všechna ta moc, která jím proudí dodává příběhu tu opravdu skvělou temnou atmosféru. Jenže pokud by se osekal všechen ten opakující se balast, zbylo by z celého příběhu maximálně tak šedesát stránek, protože celá filadelfská bokovka s Micahem se vejde pod sto třicet stran textu. Vydavatel tak musel na závěr přidat ukázku z dalšího dílu, aby knížka ve srovnání s ostatními svazky nevypadala úplně jako chudá příbuzná.

Tohle mé setkání s kdysi výbornou lovkyní upírů bylo to nejspíš poslední, protože nevěřím, že autorkou nastoupená cesta se nějakým způsobem vrátí na tu správnou stranu. Důkazem je i to, že vydavatel utnul její českou stopou po devatenácti dílech, i když ta americká jich má, tuším, aktuálně pětadvacet. Takže Anitě nezbývá než popřát, aby ten poslední kolík, co uvidí neskončil v jejím srdci.

Vydáno: 2013, Epocha (ČR)
Originální název: Michah, 2006
Překlad: Dominika Moulíková
Počet stran: 184
Jazyk vydání: český
Edice: Fantastická Epocha (23.)
Ilustrace/foto: Stefan Hester
Autor obálky: Jakub Jíra
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7425-184-9

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..