Max Bertolini – Biografie

K tomu, abych se zajímal o Maxe Bertoliniho, mě přivedla březnová obálka časopisu Ikarie. Ilustrace k povídce Terryho Bisona – Planeta zázraků, byla po dlouhé době to pravé ořechové pro můj vkus. A tak kromě tohoto článku, odkazu v sekci Weblinks, si můžete prohlédnout i galerii s výběrem jeho ilustrací.

the_art_of_mbVydáno dne 26. 03. 2008
Max Bertolini se narodil šestého června v roce 1967 v Miláně, městě, kde dodnes žije a pracuje. Nikdy nenavštěvoval žádnou uměleckou školu a proto může být považován za skutečný přirozený talent.
Jako dítě byla fascinován americkými komiksy s různými superhrdiny a také fantasy a sci-fi ilustracemi, které vídal na knižních přebalech a titulních stránkách časopisů.

Max vystudoval střední školu, se zaměřením na exaktní vědy, která měla jen velmi málo společného s jeho budoucími aspiracemi, ale napomohla mu utříbit si vlastní myšlenky a stanovit pragmatický směr pro jeho profesy. Jeho láska ke kresbě se vrátila na počátku devadesátých let.
Příchod prvního vydání komiksu Nathan Never na novinové stánky v produkci Sergia Bonelliho v roce 1991 byl pro Maxe jako dar z nebes, protože kombinoval jeho starou lásku pro science fiction a italský dobrodružný komiks. Proto si připravil několik ilustrací na základě Bonelliho komiksu a předložil je nakladateli.
Po několika ilustracích a rychlých pokrocích, které Max při své práci udělal, byl pověřen oficiálnímu testy a zakrátko poté najat jako kreslíř pro komiks Agent Alfa. Díky jeho kresbě na sebe tento komiks přitáhl velkou pozornost a v roce 1993 stal nejprodávanějším komiksovým titulem v Itálii.
nathan NeverPo pár letech ale začal cítit, že v komiksu nevyužije celou paletu svého talentu a proto se začal věnovat také ilustracím. A znovu byl úspěšný.
Jeho obrazy, kde se často můžeme setkávat se spodobněním krásy lidského těla, pokrývají různorodé žánry – od fantasy a scince fiction až po horor, thriller ale také romance.
Max často užívá zobrazení dalekých cizích krajin, které jsou jedním ze zřetelných rysů jeho tvorby, stejně tak jako půvabné ženy – bojovnice, které jsou prezentovány s hlubokým cítěním pro kontrast a šerosvit.
Bertolini se také stal jedním z hlavních ilustrátorů obálek pro nakladatelství Eura Editoriale and Mondadori, které patří k největším v Itálii. V této době se také zdokonaluje ve své tvorbě a navštěvuje večerní výuky kresby a ilustrace na Accademia dello Spettacolo v Miláně.

Bertoliniho práce jsou známy po celém světě. Fantasy a SF knižní tituly s jeho obálkami vyšly v USA, Anglii, Francii, Německu, Španělsku, Rusku a Číně ( např. Random House Germany, Games Workshop, Fantasy and Science Fiction Magazine, Heavy Metal, Ast Publisher, a mnoho dalších ).
V roce 2004 firma Diesel, známá italská módní značka, využívá jeho ilustrací pro svoji celosvětovou reklamní kampaň.
V roce 2005 vydává Paper Tiger, proslulé anglické vydavatelství zaměřující se na vydávání SF&F obrazových alb nejlepších ilustrátorů z celého světa, Revelations, The Art of Max Bertolini, kde na 128 stranách v tvrdé vazbě představuje to nejlepší z Maxovy dosavadní tvorby.
Mezitím německý vydavatelství MG Publishing vydává pro německy mluvící země další artbook nazvaný jednoduše: The Art of Max Bertolini.

revelations

image_pdfimage_print
Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..