Brian Rood – ilustrátor

brian_rood_fotoBrian Rood je profesionální ilustrátor pracující v zábavním průmyslu, reklamě a v neposlední řadě i v komiksovém odvětví. Nejvíce ho proslavili jeho ilustrace vnadných sexy žen a takřka až foto realistické obrazy hollywoodksých hvězd a postav. Brian se prosadil v mezinárodním fanouškovském hnutí, stejně jako mezi uznávané komerční společnosti a projekty, jakými jsou například:Paramount Pictures, Pressman Films, Lucas Film Ltd., Acme Archives Direct, Dynamic Forces, EA games, Blam Entertainment, IDW Publishing, Marvel Comics, Character America, Chaos Comics, Image Comics, Celebrity Art International, Decipher Games, Upper Deck, Z-Man Games, Kid Rock, Heavy Metal Magazine, Art Scene International, SQP Inc. & MG Publishing.. Pracoval také na spoustě známých sérií, včetně Star Wars, Indiana Jones, The Transformers, Planet of the Apes, Star Trek, The Crow, X-men, The Matrix Reloaded, Marvel Characters: Spiderman, Hulk, Daredevil, Electra, and the Avengers, Battle of the Planets, Vampirella, Lady Death, Chastity and GI Joe..

brian_rood_05Mimo scénu sci-fi a fantasy, které mu nejlépe vyhovují, se podílel také na kresbách znázorňující některé z největších hvězd „šoubyznysu“ dvacátého století, mezi něž patří takoví velikáni jako Ray Charles, Sammy Davis Jr., Frank Sinatra, a Richard Prior.

Mohl se také zúčastnit projektů popkultury jako The World Poker Tour ( Světová pokerová tour ) nebo American Idol ( obdoba Superstar ), které ozdobily jeho ilustrace.

Brianova nejnovější díla je možné nalézt v mnoha maloobchodních řetězcích, včetně trhu pro sběratele nebo prodejnách hraček, kde se s jeho ilustracemi můžeme setkat na obalech výrobků firmy Habro, která je výhradním výrobcem hraček ze světa Star Wars nebo Transformers, ale také na spoustě plakátů, časopisů a samolepek, sběratelských karet a dalších výrobků.

Narozen v září, 1975 v Toledu ( Ohio, USA )

Brian začal svojí kariéru ilustrátora v průběhu studií grafického designu. Jeho zájem o oblast ilustrací spustila spolupráce s místním uměleckým studiem, které se zaměřovalo převážně na komiks. Právě zde se Brian seznámil s technikou air-brush, která si ho rychle získal, jako nástrojem vhodným ke komerčnímu využití. Vbrzku se tak dokázal stát vzorem pro další ilustrátory a vytvářel ilustrace soupeřící s reálnými fotografiemi.

brian_rood_07Do prvního komiksu přispěl Brian pouhými dvěma ilustracemi, aniž by čekal jakýkoli větší ohlas. K jeho velkému překvapení však vedly tyto dvě ilustrace k uzavření dalších smluv, které se neomezili pouze na oblast komiksu. Znenadání se tak mohl podílet na tvorbě obrazů pro fantasy a sci-fi knihy, filmy, počítačové hry a další oblasti zábavního průmyslu, které předznamenaly velký zájem o jeho tvorbu ze strany hollywoodských studií.

Několik předcházejících let Brian objížděl různé cony a začal se etablovat do komunity mezi další podobně zaměřené umělce, spisovatele, sběratele a další lidi zabývající se ponejvíce sci-fi a fantasy žánrem. Jeho neoddiskutovatelný talent mu pak zprostředkoval velké množství zakázek titulních knižních ilustrací, plakátů, sběratelských karet ale také návrhů a zpracování interiérů a v neposlední řadě i reklamních akcí.

Brianova první samostatná kniha The Art of Brian Rood byla publikována v ropce 2003 a díky svému úspěchu a oblibě se dočkala i prestižního vázaného vydání.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..